Koncepcja i projekt architektoniczny

arch. Robert Konieczny KWK Promes

Projekt Domu Optymalnego powstał w Pracowni KWK Promes wybitnego architekta Roberta Koniecznego, zaliczanego do grona najbardziej uznanych na świecie architektów. Robert Konieczny jest m.in. głównym zwycięzcą Światowego Festiwalu Architektury – World Architecture Festival, Berlin 2016, laureatem nagrody Najlepszy Dom Świata 2016, przyznanej przez prestiżowy londyński magazyn lifestyle’owy Wallpaper.

Architekt Robert Konieczny stworzył w Domu Optymalnym architekturę piękną – w proporcjach, detalu, a jednocześnie pragmatyczną – podporządkowaną komfortowi i wygodzie. Na bazie tak pomyślanego projektu powstał budynek harmonijnie wpisujący się w otoczenie, a zarazem wyróżniający się z niego i korzystający z jego walorów.

Robert Konieczny o Domu Optymalnym

„W Domu Optymalnym połączyliśmy indywidualne podejście projektowe z ideą domu powtarzalnego, wyrastającego z lokalnych tradycji i przyzwyczajeń, dostosowanego do potrzeb i możliwości polskiego rynku, a zarazem spełniającego nowoczesne wymogi w zakresie zrównoważonego budowania.
Powstał tradycyjny w formie i nowoczesny w działaniu dom, o kompaktowej bryle i optymalnym dachu”.

Poznaj Arch. Roberta Koniecznego w rozmowie o własnym domu – “Arce Koniecznego”.

 

 

 

 

Pierwsze szkice idei autorstwa arch. Roberta Koniecznego

Pierwsze szkice idei autorstwa arch. Roberta Koniecznego

Widoczne dwie odrębne bryły: parteru i użytkowego poddasza

Widoczne dwie odrębne bryły: parteru i użytkowego poddasza