Izolacja ścian zewnętrznych, dachu i stropów

Z punktu widzenia 5 zadań energetycznych domu, dobra izolacja termiczna i akustyczna ma wyjątkowe znaczenie. Przez nieocieplony dach ucieka bowiem około 25% energii, przez ściany zewnętrzne kolejne 10%.
Zastosowanie izolacji gwarantuje utrzymanie ciepła w miesiącach grzewczych, znacząco obniżając koszty energii. Latem w pomieszczeniach panuje przyjemny chłód, a zaizolowany strop i ściany wewnętrzne likwidują pogłos i zapewniają ciszę.

W Domu Optymalnym dobraliśmy izolację termiczną z wełny mineralnej Rockwool adekwatnie do zastosowanej technologii, tak by dom był ciepły, a nadmiar wilgoci powstający we wnętrzach mógł swobodnie przeniknąć przez ceramiczną ścianę i warstwę izolacji.

Rozwiązania materiałowe w zakresie wełny mineralnej Rockwool to:

  • elewacja wykonana metodą lekką mokrą z zastosowaniem płyty FRONTROCK Max E o gr. 20 cm – jest to dwugęstościowa płyta, która zapewnia ochronę przed  zimnem, ogniem, hałasem i innymi czynnikami atmosferycznymi, poprawia efektywnosć energetyczną całego domu, zwiększając jednocześnie jego bezpieczeństwo pożarowe;
  • ocieplenie dachu skośnego wełną TOPROCK Super 15+10 cm – dwuwarstwowa izolacja (warstwa pierwsza pomiędzy krokwiami, warstwa 2 prostopadle do niej) elastycznymi matami dokładnie wypełniającymi przestrzenie pomiędzy krokwiami
  • wygłuszenie stropu to izolacja akustyczna, wyciszająca hałas uderzeniowy i zapewniająca prywatność pomieszczeniom na piętrze.