Optymalny plan wnętrz – 142 m² + 18 m² garaż

osiągnięto poprzez zaprojektowanie centralnego trzonu kominowego, dzięki czemu parter może być uwolniony od ścian działowych czy podpór.
Dom mieści wszystkie niezbędne funkcje, zgodnie z układem stron świata oraz dostępem światła i ciepła promieni słonecznych w różnych porach dnia i roku. Ważne były również:
– wygodna komunikacja,
– otwarcia na widoki poprzez okna,
– zapewnienie prywatności mieszkańcom.

Parter

to wspólna część, gdzie koncentruje się życie domowników. Z wejścia od północy przez wiatrołap z szafą wnękową drzwi prowadzą na lewo do garażu z miejscem do przechowywania. Część dzienną stanowi duża, otwarta powierzchnia, podzielona symbolicznie ażurowymi schodami na kuchenno-jadalnianą po lewej i przestronny pokój dzienny po prawej.

W kuchni przewidziano zabudowę z wyspą oraz spiżarkę (dostępną również bezpośrednio z garażu). Po przeciwnej stronie wyspy jest miejsce na duży stół. Otwierając okno balkonowe w jadalni można latem powiększyć ją o zadaszony ganek od strony południowej.

Po prawej stronie schodów położony jest duży pokój dzienny z wyjściem na taras od zachodu. Przewidzieliśmy również opcję parteru z pokojem gościnnym bądź gabinetem.


Proponowane warianty parteru – przestrzeń otwarta oraz z wydzielonym gabinetem

 

Piętro

to przestrzeń prywatna – sypialnie, łazienka z pralnią, garderoba. Każdy pokój ma wyjście na zadaszony balkon, jest również dodatkowo doświetlony oknem dachowym. Umieszczenie korytarza w środku domu pozwoliło zminimalizować komunikację i maksymalnie wykorzystać powierzchnię.

Proponowany podział piętra  (inne warianty w trybie indywidualnych konsultacji)

 

 

Propozycja wnętrz w domu o powierzchni 129 m²

 

 

Parter - salon z gabinetem

Sypialnia z garderobą