Dobra architektura musi być osiągalna za nieduże pieniądze!

Od kilkunastu lat z pasją zajmujemy się architekturą i budownictwem. Dzięki filmowym kontaktom z architektami i budowniczymi z różnych krajów europejskich, poznaliśmy różne metody i technologie budowania. Wiele z nich znamy w najmniejszych szczegółach, śrubka po śrubce, warstwa po warstwie – od procesu produkcyjnego aż po montaż na budowie. Kilka lat temu zbudowaliśmy modelowy dom energooszczędny, dlatego wiemy, jak ważny jest każdy etap procesu budowlanego. Dobry dom powstaje bowiem jako rezultat współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Dyrygentem tej inżynierskiej orkiestry powinien być architekt. Taki właśnie zespół specjalistów zaprosiliśmy do pracy nad Domem Optymalnym.
Zainteresowanych filmami o architekturze i budownictwie zapraszamy także na naszą stronę internetową,
Kasia i Tomek Baron

Utalentowany architekt i wymagający inwestor

Od dawna mieliśmy marzenie, aby zaproponować polskiemu inwestorowi dobrą architekturę jednorodzinną za dostępne pieniądze. Taką, która z jednej strony odpowiadałaby jego potrzebom i przyzwyczajeniom estetycznym, a z drugiej – spełniała najwyższe europejskie standardy budowania. Do zrealizowania tego zadania zaprosiliśmy Roberta Koniecznego – znakomitego architekta, którego wyjątkowe osiągnięcia – zwłaszcza w architekturze mieszkaniowej – potwierdziło wiele polskich i zagranicznych nagród. Ponad rok trwały prace nad koncepcją i projektem architektonicznym, nieustannie konfrontowane z najwyższymi europejskimi standardami w zakresie energetyczności budynków. Chodzi bowiem o to, aby zbudować jak najefektywniej korzystając z budżetu i ze sprawdzonych, dobrych rozwiązań, a później użytkować jak najtaniej, przy zachowaniu odpowiedniego komfortu i estetyki. My sami przyjęliśmy w procesie projektowym pozycję potencjalnego inwestora – świadomego, wciąż chcącego czegoś więcej i za mniejsze pieniądze. Dzięki współpracy wielu osób (poznaj cały Zespół specjalistów) powstał dom, który, jak sądzimy, spełni Państwa oczekiwania, a w wielu miejscach – pozytywnie zaskoczy.

Przygotowanie i weryfikacja standardów NF40, NF15 i test Blower Door

Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, dr inż. Dominik Wojewódka z Zespołem,  Mikołów

Eksperci i naukowcy wchodzący w skład GRUPY STEKRA, świadczący usługi w zakresie wsparcia teoretycznego i praktycznego, dotyczącego efektywnego wykorzystania energii w budownictwie, a zwłaszcza:

  • doboru optymalnych rozwiązań techniczno – ekonomicznych,
  • optymalizacji rozwiązań technicznych w zakresie zagadnień energooszczędnych,
  • wsparcia procesu uzyskiwania dofinansowań z NFOŚiOW.